Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Mestská polícia

ŠmondrkVážení občania, dovoľte mi, aby som Vás prostredníctvom tejto internetovej stránky srdečne pozdravil a poprial Vám veľa zdravia, pracovných, osobných úspechov, šťastných dní a zároveň Vás informoval o vzniku, činnosti, úlohách a aktivitách Mestskej polície v Žarnovici. (ďalej len „MsP“)
Naša MsP bola zriadená dňa 1.2.2008, Všeobecno záväzným nariadením mesta č. 1/2008 ako poriadkový útvar mesta, ktorý v súčasnosti tvorí (počet tabuľkových miest) 1+5 policajtov.
Činnosť MsP sa riadi Zák. č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii. Sídlo MsP v Žarnovici je vo dvore MsÚ na Nám. SNP č. 33 (viď. orientačná tabuľa na budove MsÚ).
Verím a dúfam, že MsP Vám svojou prítomnosťou dodá pocit istoty a bezpečia v našom meste a prímestských častiach Lukavica, Žarnovická Huta a Revištské Podzámčie.
Som presvedčený, že príslušníci MsP Vám poradia a pomôžu v konkrétnych situáciách. Oslovte ich, pretože sme tu pre Vás.
Dúfam, že aj Vy nám svojou spoluprácou pomôžete eliminovať nežiaduce javy pri porušovaní verejného poriadku a chránenia si Vášho majetku. Som toho názoru, že je vždy lepšie veci riešiť rozumne bez emócií ako pristupovať k represívnym metódam. Ako však ale všetci vieme, vždy to nejde pekným slovom, preto je na mieste slovenské porekadlo „Komu niet rady, tomu niet pomoci!“. Tam potom musíme postupovať v zmysle zákona SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch, kde dochádza k vymáhaniu sankcií voči priestupcom. 
Verím, že aj Vy pri zistení porušovania verejného poriadku, nočného kľudu, poškodzovania majetku a nebodaj ublíženia na zdraví, nám zistené skutočnosti oznámite na telefónnu linku 0911 532159, 0914 326155 alebo na 683 00 30.

Teším sa na Vašu spoluprácu


Náčelník MsP v Žarnovici


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka