Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

2.10.2019   17:00

tekvica_2019_web_zoo.jpg

v parku na Ul. A. Sládkoviča

O najkrajšiu tekvicu

Mesto Žarnovica pozýva malých i veľkých na tradičnú súťaž O najkrajšiu tekvicu. Stretneme sa v stredu 2.10.2019 o 17.00 hod. v parku na Ul. Andreja Sládkoviča. Registrácia súťažiacich sa bude konať od 16.00 hod. Základnou podmienkou účasti v súťaži je opäť priniesť alebo iným spôsobom dopraviť tekvicu, ktorá bude niečím zvláštna a jedinečná. Súčasťou programu bude interaktívna kúzelnícka show s Petrom Šestákom, ktorý je známy z jeho vlastnej TV relácie ˮKúzlovanie“ v detskej televízií. Pripravené je aj občerstvenie v podobe tekvicovej polievky. Všetci ste srdečne vítaní!


 

29.10.2019   9:30

web_zc_podium_2019_v3.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2019

Máme za sebou už tri úspešné ročníky súťaže Žarnovické pódium a tak po roku naša ZUŠ Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica pre Vás pripravuje už štvrtí ročník súťaže, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame. Všetky poplatky (účastnícky poplatok, obedy,) uhradí vysielajúca organizácia, alebo účastník vopred, najneskôr do 18.10.2019 !!!, prevodom na účet organizátora vedený v VÚB, a.s.

Hosť podujatia: S HUDBOU VESMÍRNOU


 

12.11.2019   19:00

FragileZC.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Koncert vokálnej skupiny Fragile

Mesto Žarnovica pozýva na koncert vokálnej skupiny Fragile, ktorý bude v utorok 12. novembra 2019 o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Predpredaj lístkov je od 14. októbra v Mestskej knižnici v Žarnovici (tlf. 045/321 24 20) a lístky je možné si zakúpiť aj prostredníctvom sieti Ticketportál. Vstupné na tento dvojhodinový koncert je 14,- euro za osobu.
Fragile je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina Fragile interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.
Fragile tvoria: Braňo Kostka, Šoňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymerenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová, Karolína Majerníková a Anabela Mollová.

„A cappella“ - je termínom označujúcim vokálnu hudbu, alebo ak chcete spev bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Jednoducho povedané, to, čo pomáha iným skupinám pri interpretácii, musia speváci v a cappella formáciách nahrádzať len jediným nástrojom – hlasom. Práve pre základný princíp je takýchto kvalitných hudobných telies vo svete veľmi málo. Pri a cappella speve nezamaskujete nič, všetko musí byť dokonalé a čisté. Názov „a cappella“ pochádza z taliančiny a znamená to „ako v kaplnke“. V stredoveku bolo totiž zakázané v kostoloch používať hudobné nástroje. A tak sa spievalo a sprevádzalo len hlasom.


 

Športové akcie

5.10.2019   8:30

Revistsky 19 -page-001.jpg

Kultúrny dom v mestskej časti Revištské Podzámčie

REVIŠTSKÝ POHÁR v stolnom tenise

Mesto Žarnovica a Športový klub Revištské Podzámčie pozývajú na súťaž REVIŠTSKÝ POHÁR v stolnom tenise (jednotlivci + štvorhry), 5. októbra 2019 (sobota) od 8.30 hod. v Kultúrnom dome v mestskej časti Revištské Podzámčie.
Kategórie: muži (15-roč. a starší), ženy (15-roč. a staršie), štvorhry podľa záujmu a možností.
Prihlášky a prezentácia: na mieste konania v čase od 08.30 do 09.00 hod.
Štartovné: 2,-€/osoba (dvojhry), 2,-€/pár (štvorhry).
Informácie: na webovom sídle mesta: www.zarnovica.sk, na mob. č. 0914 326 150 (Ing. Jozef Piecka), alebo osobne na OKMŠ MsÚ Žarnovica.


 

Upútavky na oznamy

Druhá splátka dane z nehnuteľností a poplatku za komunálne odpady

Do 30. septembra 2019 je splatná druhá splátka dane z nehnuteľností a poplatku za komunálne odpady
Mestský úrad v Žarnovici oznamuje občanom,  že v termíne do 30. septembra 2019 je splatná:
druhá splátka dane z nehnuteľností na rok 2019 a taktiež  druhá splátka poplatku za komunálne odpady na rok 2019.  
Povinnosť platenia druhej splátky dane a poplatku majú tí občania, ktorí mali podľa rozhodnutia o vyrubení ...viac...


 

JESENNÉ UPRATOVANIE

plagát Jesenné upratovanie

Zber objemného odpadu a biologicky rozložiteľného odpadu - konárov
 
Mesto Žarnovica v spolupráci s Mestským podnikom služieb Žarnovica, s.r.o. organizuje pre
občanov mesta a mestských častí zber objemného odpadu a biologicky rozložiteľného odpadu
pod názvom „Jesenné upratovanie“.
 
Jesenné upratovanie v individuálnej bytovej výstavbe
(rodinné domy)
 
V mestských častiach – Žarnovická ...viac...


 

ZBER NEBEZPEČNÉHO ODPADU

plagát

Mesto Žarnovica, Mestský úrad v Žarnovici v súlade so VZN č. 2/2018 o spôsobe nakladania  s komunálnymi  odpadmi a s drobnými  stavebnými odpadmi na území  mesta  Žarnovica  organizuje zber „NEBEZPEČNÝCH ODPADOV“ (odpadov s obsahom škodlivých látok) od občanov obytných domov a rodinných domov v meste a jeho mestských častiach v jeden deň a to :  
 
28. septembra 2019 (t.j. v sobotu)
 
Zbierať sa budú nasledovné dru ...viac...


 

Nová služba v knižnici

Mestská knižnica ponúka od septembra 2019 novú službu pod názvom Kniha bus. Služba sa poskytne bezplatne všetkým, ktorí pre svoj zdravotný stav, či zníženú mobilitu  nemôžu knižnicu navštevovať a sú čitatelia knižnice. Ako to bude fungovať? Knihy je potrebné si objednať telefonicky na čísle: 0911555767, emailom na: kultura@zarnovica.eu. Rozvoz kníh do domácností sa bude zabezpečovať 1x mesačne, vždy v prvý štvrtok v mesiaci a pri ďalšej donáške s ...viac...


 
Položky 1-5 z 31

Stretnutie rodákov – volejbalistov malo už 31. ročník

Účastníci pred úvodnými zápasmiMyšlienka skupiny volejbalistov okolo Doc. Ing. Juraja Gregora, CSc., aby sa každý rok stretli v Žarnovici rôzne generácie volejbalistov, naďalej žije. Dôkazom je aj v poradí už 31. ročník, „Stretnutia rodákov – volejbalistov“. Ten na sobotu 15. júna zorganizoval volejbalový oddiel MTK Tatran Žarnovica.

Niekoľko minút po 9.00 hod. pri antukových ihriskách v areáli ZŠ na Ul. Fraňa Kráľa prítomných účastníkov privítal predseda volejbalového oddielu MTK Tatran Žarnovica Ing. Jozef Šavolt. Následne za mesto, vlastne už tradične, účastníkov privítal a množstvo pekných zážitkov nielen v športovej časti, ale aj spoločenskej, zaželal vedúci oddelenia kultúry, mládeže a športu MsÚ Žarnovica Ing. Jozef Piecka. Potom predseda VO informoval Pripravené ocenenianielen o organizačných záležitostiach, ale aj o hernom systéme podujatia. Na základe pozitívneho ohlasu z minulého ročníka si členov družstva opäť losovali ich kapitáni. Aj tentoraz nimi boli: Jozef Adamov, Ing. Peter Gregor st., Mgr. Ondrej Karnas a Milan Nikodém. Potom, po spoločných fotografiách, sa už hralo na dvoch antukových ihriskách systémom každý s každým na dva víťazné sety. Nemožno nespomenúť, že v jednom z družstiev aktívne hral aj poslanec MsZ Ing. Miroslav Štefanča. I keď chvíľu sa zdalo, že sa trošku ochladí, opak bol pravdou a hralo sa za skutočne extrémne horúceho počasia. Počas všetkých zápasov, opäť hlavne vďaka „kuchtíkovi“ (všetci zainteresovaní vedie kto to je), bol k dispozícii nielen pitný režim, ale aj bohaté množstvo občerstvenia, a to aj sladkého. No a to skutočne pomáhalo nahrádzať počas takmer piatich hodZ úvodného zápasu „Karnasovci“ (bližšie) a „Gregorovci“ín v zápasoch vynaloženú energiu. Spolu sa do jednotlivých zápasov zapojila takmer presná tridsiatka hráčov a postupne sa prišlo na podujatie pozrieť, i povzbudiť, minimálne rovnaké množstvo fanúšikov – priaznivcov žarnovického volejbalu. Nechýbal ani otec myšlienky podujatia Doc. Juraj Gregor, CSc, najvernejší priaznivec podujatia Štefan Ziman, Ján Kmeť, volejbalisti Ing. Ján Mnich, Alexander Púpava (najstarší prítomný volejbalista), bývalá riaditeľka školy Mgr. Sidónia Púpavová, poslankyňa MsZ a súčasne predsedníčka Komisie športu MsZ Ing. Katarína Šmondrková a viacerí rodinní príslušníci hráčov.

Výsledky: Adamovci – Nikodémovci 2:1, Gregorovci – Karnasovci 1:2, Nikodémovci – Karnasovci 1:2, Adamovci – Gregorovci 2:0, Gregorovci – Nikodémovci 0:2, Karnasovci – Adamovci 2:0.

Doc. Ing. J. Gregor, CSc., účelne využíval dáždnik-slnečníkZ uvedených výsledkov je jasné, že víťazom sa stalo družstvo Mgr. Ondreja Karnasa (hrali v ňom Richard Šavolt, Jakub Oslanec, Miloš Husár, Lukáš Šula, Peter Gregor ml. a Michal Šavolt), ktoré vyhralo všetky tri zápasy a obhájilo tak minuloročné víťazstvo. Druhé bolo družstvo J. Adamova, tretie M. Nikodéma a štvrté P. Gregora. Výsledky vyhlásil J. Piecka a ocenenia odovzdal J. Šavolt. Vďaka sponzorovi „kuchtíkovi“ ich bolo najviac v histórii podujatia, a vo viacerých formách ho dostal skutočne každý hráč. Pribudol napríklad Putovný pohár, ocenenie Najstarší hráč, či Najlepší hráč. Tým najstarším hrajúcim bol 70-ročný Ing. Peter Gregor (len tesne pred Mgr. O. Karnasom) a najlepšou hráčkou jeho vnučka Zuzka Gregorová, ktorá hrala v tom istom družstve.

Samozrejme ešte nasledovalo občerstvenie – pečené stehná a ryža, ktoré pripravila školská jedáleň pod vedením Bc. Renáty Štefankovej. Potom to bola ešte diskusia hlavne o v minulosti prežitých chvíľach na palubovkách, no i s tým spojenými zážitkami.

Aj tentoraz chvíle strávené v Žarnovici 15. júna 2019 bude všetkým účastníkom, ale i niektorým tradičným priaznivcom – hosťom, pripomínať aj zeleno-modro-šedé tričko s emblémom mesta, názvom podujatia i motívom srdca bijúceho pre volejbal. Tie by mali byť hradené z dotácie z rozpočtu mesta – teda s finančnou podporou Mesta Žarnovica.

Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní oceneníOpäť by nebolo možné podujatie zorganizovať bez poskytnutia antukových ihrísk i ďalších priestorov školy, za čo patrí poďakovanie riaditeľke Mgr. Gabriele Debnárovej. Za organizačnú pomoc, vrátane postreku antuky, patrí poďakovanie Ivane Danihelovej. Za rýchle poskytované občerstvenie počas zápasov a hudobné doplnky sú účastníci vďační Robovi Bocianovi. Reportáž z podujatia pripravila TV Panoráma a každý záujemca sa teda s ním môže oboznámiť aj týmto spôsobom.

No a o tom, že to bolo opäť vydarené podujatie, svedčí aj záujem jeho účastníkov o ďalšieho ročníky. Ten najbližší, teda v poradí už 32. ročník, by mal byť najpravdepodobnejšie v sobotu 13. júna 2020.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka