Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žarnovica - oficiálna stránka mestaHľadať
 
 

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

Kultúrne a spoločenské akcie

20.10.2019   16:30

Mat vec19-page-001.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Matičný večer

Miestny odbor Matice slovenskej Žarnovica v Roku storočnice oživotvorenia Matice slovenskej pozýva na Matičný večer 20. októbra 2019 (nedeľa) o 16.30 h. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
V programe vystúpi Folklórny súbor SITŇAN z Banskej Štiavnice.
Vstupné dobrovoľné (odporúčané minimálne 1,-, resp. 2,- €)
Podujatie realizované s finančnou podporou Matice slovenskej a s finančnou podporou mesta Žarnovica.


 

29.10.2019   9:30

web_zc_podium_2019_v3.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Žarnovické pódium 2019

Máme za sebou už tri úspešné ročníky súťaže Žarnovické pódium a tak po roku naša ZUŠ Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica pre Vás pripravuje už štvrtí ročník súťaže, na ktorý Vás všetkých srdečne pozývame. Všetky poplatky (účastnícky poplatok, obedy,) uhradí vysielajúca organizácia, alebo účastník vopred, najneskôr do 18.10.2019 !!!, prevodom na účet organizátora vedený v VÚB, a.s.

Hosť podujatia: S HUDBOU VESMÍRNOU


 

12.11.2019   19:00

FragileZC.jpg

Kultúrny dom Žarnovica

Koncert vokálnej skupiny Fragile

Mesto Žarnovica pozýva na koncert vokálnej skupiny Fragile, ktorý bude v utorok 12. novembra 2019 o 19.00 hod. v Kultúrnom dome v Žarnovici.
Predpredaj lístkov je od 14. októbra v Mestskej knižnici v Žarnovici (tlf. 045/321 24 20) a lístky je možné si zakúpiť aj prostredníctvom sieti Ticketportál. Vstupné na tento dvojhodinový koncert je 14,- euro za osobu.
Fragile je slovenská vokálna skupina zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV šou. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina Fragile interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby. Hitom svetových autorov a interpretov dávajú svojou kreativitou a hravosťou novú tvár. Ich predstavenia sú plné nielen výbornej hudby, ale aj skvelého humoru, vďaka ktorým zažijete neopakovateľný večer plný jedinečnej zábavy.
Fragile tvoria: Braňo Kostka, Šoňa Norisová, Jana Golis, Svetlana Rymerenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová, Karolína Majerníková a Anabela Mollová.

„A cappella“ - je termínom označujúcim vokálnu hudbu, alebo ak chcete spev bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Jednoducho povedané, to, čo pomáha iným skupinám pri interpretácii, musia speváci v a cappella formáciách nahrádzať len jediným nástrojom – hlasom. Práve pre základný princíp je takýchto kvalitných hudobných telies vo svete veľmi málo. Pri a cappella speve nezamaskujete nič, všetko musí byť dokonalé a čisté. Názov „a cappella“ pochádza z taliančiny a znamená to „ako v kaplnke“. V stredoveku bolo totiž zakázané v kostoloch používať hudobné nástroje. A tak sa spievalo a sprevádzalo len hlasom.


 

Športové akcie

Nenašli sa žiadne akcie

Upútavky na oznamy

Verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou - OZNAM

Mesto Žarnovica oznamuje, že verejné viacúčelové ihrisko s umelou trávou v areáli ZŠ na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici je v čase od 1. októbra 2019 (vrátane) otvorené v pondelok až piatok v čase od 15:00 do 18:00 hod a počas víkendov (soboty, nedele) v čase od 14:00 do 18:00 hod.
viac...


 

Verejné obstarávanie

Mesto Zarnovica vyhlásilo opakované verejné obstarávanie na dodávku stavebných prác – rekonštrukciu Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.
Bližšie informácie získate v profile verejného obstarávateľa:
 
https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/422943?page=1&limit=20&sort=datumAktualizacie&sort-dir=DESC&ext=0&nazovZakazky=&cpv=&datumAktualizacie=&nut=&kriterium=-1&eurofondy=-1&obrana=-1&druhPostupu=-1&druhZa ...viac...


 
Položky 1-5 z 31

Žarnovica ožila tekvicovými výtvormi

vystúpenie Petra ŠestákaJeseň sa spája s lístím, chladnejším a premenlivejším počasím, šarkanmi, ale pre nás Žarnovičanov - „tekvičiarov“ je asi najviac spojená s tekvicami. Aj preto mesto Žarnovica usporiadalo už 12. ročník súťaže O najkrajšiu tekvicu.

 

V parku na ulici Andreja Sládkoviča sa dňa 2.10.2019 prihlásilo do súťaže 29 súťažiacich, ale tekvíc sme tam mohli vidieť viacej. Súťažiaci naplno využili svoju kreativitu, fantáziu a originalitu, a tak sa naše oči mohli pokochať: čarodejnicou, špongiou, obrom, karavanom, vázou, slimákom, sovou, cibuľovým domčekom a inými tekvicami.

 

Porota, ktorej členmi boli: poslanec mesta Žarnovica a predseda MMP Radim Vojtko, riaditeľka CVČ Žarnovica Mgr. Iveta Obrtlíková a učiteľka výtvarnej výchovy v ZUŠ Žarnovica Mgr. Katarína Bobišová, hodnotili tekvice podľa dvoch kategórii. Prvé miesto v kategórii „Tekvica vyrezávaná“ získal Janko Pilc s tekvicou „Spiderman“. Druhé miesto v tejto kategórii patrilo Martinkovi Piškanínovi s tekvicou „Levík“ a tretie Lívii Dúchajovej s tekvicou „Tekvičiar“. V kategórii „Tekvica ako dekorácia“ zvíťazila Blanka Dzurová s tekvicou „Čaj o piatej“. Druhé miesto získala Laura Pavolová s tekvicou „Slimák“ a tretie Natálka Magulová „Jesenný Olaf“. Okrem uvedených cien porota udelila aj cenu „Najväčšia tekvica“, ktorú vyhrala Sofinka Maslenová s tekvicou „Sova“. Poslednou cenou bola „Cena OKMŠ“, ktorú získala Barborka Cabáneková s tekvicou „Kočiar pre Popolušku“. Ostatné deti dostali sladkú odmenu.

 

súťažné tekvicePri čakaní na vyhodnotenie sa účastníci mohli zabaviť na interaktívnej kúzelníckej show v podaní Petra Šestáka. Deti pomáhali kúzelníkovi čarovať a naučili sa jednoduché kúzla.

Prítomní si mohli pochutnať aj na tradičnej tekvicovej polievke so slaninkou a  špekačkami, ktorú pripravil Tibor Majsniar.

 

Ďakujeme všetkým zúčastneným súťaže a dúfame, že ďalší ročník prinesie niečo nové a zároveň aj zaujímavejšie. A veríme že, počasie konečne vyjde, pretože vždy počas konania tekvíc prší. Zároveň ďakujeme aj sponzori súťaže ZOO Bojnice.

 

Text a foto: OKMŠ


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroupNetronics
ÚvodÚvodná stránka